Облаштування громадського скверу та зон відпочинку навколо озера по вул.Об’їжджа в м.Ніжині Брав участь

Доданий
16.06.2017
Номер
11
Комунальне господарство

Проведення робіт по прибиранню території, обрізка і санітарна вирубка дерев(при необхідності), очищення дна озера від сміття та заростів, вирівнювання берегів озера та засівання їх газонною травою, прокладання велосипедних і пішохідних доріжок по території , встановлення енергозберігаючих вуличних світильників вздовж доріжок, встановлення лавок, сміттєвих урн, висадження дерев та кущів.

Автор проєкту
Ірина
Ірина Балакірєва
Бюджет
200 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Опис проекту

Територія Озера – одна з центральних, потенційно туристичних, найпривабливіших ділянок в місті, адже знаходиться вона на перетині центральної вулиці, житлових районів міста, поруч зі школою, а також межує з польським меморіалом, відкритим на місці Католицького кладовища. Але, на жаль, сьогодні озеро і прилеглі території перебувають у вкрай занедбаному стані - замулене і нерозчищене озеро, невпорядкована територія, повалені дерева, некошена трава і купи сміття навколо – ось основні проблеми, які потребують негайного вирішення.
Місцеві жителі, волонтери та громадськість уже неодноразово намагалися власними силами привести до належного стану цю територію, влаштовували загальноміські суботники і акції, та поки що старань активістів замало – зона потребує систематичного догляду і сучасного підходу по створенню рекреаційної зеленої зони, яка милуватиме око мешканців та стане туристичною атракцією для гостей міста
Мета проекту
- чисте довкілля, здоров’я людей, нові стандарти життя, - ліквідація стихійного сміттєзвалища біля озера та створення рекреаційної зони для максимального використання його рекреаційних можливостей , для підтримки екологічного балансу та здоров'я його мешканців,
- облаштувати та облагородити територію на якій крім чагарників і дерев нічого немає, але за місцем розташування має всі можливості, щоб стати зоною відпочинку для усіх жителів мікрорайону, шляхом установки об’єктів інфраструктури: садово-паркових меблів, встановлення урн для сміття, облаштування пішохідних доріжок, встановлення ліхтарів, лавок.
- в перспективі - обладнання ігрових майданчиків та громадської вбиральні, встановлення спеціальних станцій для прибирання за собаками та встановлення декоративних дерев’яних скульптур, створених місцевими умільцями, облаштування території, що стане окрасою, візитівкою, "легенями" нашого чудового міста,
Ми розуміємо, що для облаштування такого скверу відпочинку, є потреба більш детальної і глибокої розробки проекту перспективного розвитку скверу. Але завдяки якісному втіленню запропонованих рішень із залученням громадськості, вже у наступному році парк матиме більш привабливий вигляд і стане більш комфортним для відпочинку ніжинців.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Реалізація цього проекту потрібна ніжинцям, які люблять своє місто, хочуть проводити дозвілля на природі та свіжому повітрі. Найбільше проект допоможе створити комфортніші умови відпочинку та дозвілля таким групам населення Ніжина: учням навчальних закладів, що знаходяться біля озера (ЗОШ №2, гімназія №16), мешканцям прилеглих до озера мікрайонів міста ( 3-й мікрорайон, вул.Шевченка, Ватутіна),іншим мешканцям міста та гостям.

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проекту

У разі реалізації цього проекту та подальших заходів уже за декілька років буде повністю створено рекреаційний сквер, як прекрасне, затишне, зелене місце у центральній частині древнього міста.
Цей проект є першим кроком виконанням урбаністичних завдань у нашому місті. Задля цієї мети, що є в інтересах кожного, будуть об’єднані зусилля державних, приватних та акціонерних суб’єктів, що є для нашого міста інноваційним способом вирішення проблеми та стимулюванні місцевого населення до вирішення соціально-значимих проблем.
Очікується, що в результаті реалізації Проекту вирішаться відразу дві проблеми міста: ліквідація стихійного сміттєзвалища біля озера та створення рекреаційної зони, де можна буде відпочити не тільки мешканцям прилеглих районів міста, а й гостям Ніжина, туристам. Сквер об'єднає людей для спільного відпочинку, спілкування, а також стане місцем де зможуть весело провести час діти й молодь, а старше покоління зробити вечірню прогулянку.

Фотографії